rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Na stronie internetowej NSZZ „Solidarność" Fiat Auto Poland poinformowano:

„Tegoroczna nagroda świąteczna wynosić będzie w Fiat Auto Poland (FAP) 2.400 zł brutto i zostanie wypłacona z najbliższym wynagrodzeniem, czyli do 10 grudnia 2011. Tym samym dyrekcja niemal w całości zrealizował wniosek NSZZ Solidarność - wystąpiliśmy bowiem o 2.500 zł dla każdego zatrudnionego z okazji Bożego Narodzenia.

Jako jedyna organizacja związkowa zgłosiliśmy wniosek określający wysokość nagrody świątecznej, podkreślając jednocześnie, że umieszczenie w układzie zbiorowym zapisu przewidującego wypłatę nagrody z okazji Świąt Bożego Narodzenia miało w założeniach zapewniać pracownikom FAP i ich rodzinom godne spędzenie tych szczególnych świąt. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy obserwowany od wielu miesięcy stały cen podstawowych artykułów spożywczych, codziennego użytku, czynszów oraz usług komunalnych (wywóz śmieci, dostawa wody) w poważnym stopniu odbił się na rodzinnych budżetach pracowników, nie jednego z nich wpędzając w długi.

Wnioski wypłatę przed Bożym Narodzeniem nagrody świątecznej w wysokości 2.500 zł dla każdego pracownika nasz związek zgłosił także we wszystkich pozostałych spółkach grupy Fiat."...

Dodatkowe 2.400 złotych brutto dla każdego pracownika, to spory sukces negocjacyjny i trzeba przyznać, że pracownicy Fiat Auto Poland nie muszą się zadłużać na Boże Narodzenie.

Jest natomiast jedno ale...

Przypomnę co napisałem w 24 numerze Śląskiej gazety w artykule pt. „Podwyżki płac o 500zł można wywalczyć we Fiacie poprzez strajk" :

...."Znając realia Fiat Auto Poland mogę łatwo przewidzieć dalszy przebieg wydarzeń.
Dyrekcja FAP będzie grała na czas, bo mamy już listopad i dlatego mocodawcy Turynu chcą za wszelką cenę uniknąć podpisania protokołu rozbieżności przed grudniem .

W grudniu natomiast najważniejszym tematem będzie premia świąteczna i Włosi sięgną po dawno już wypróbowaną sztuczkę w postaci ultimatum - jednorazowa nagroda przed Bożym Narodzeniem dla wszystkich pracowników za spokój w zakładzie"....

Jak widać włoscy prezesi w Turynie wysoko wycenili wartość spokoju we Fiat Auto Poland, natomiast jednak dopięli swego, że podwyżek płac zasadniczych już w tym roku we Fiacie nie będzie.

Okazało się, że finał roku jest taki jak przewidziałem, jednak muszę przyznać, że ta nagroda świąteczna jest okazała i pracownicy będą mieli za co zorganizować sobie radosne święta i Sylwestra.

Będę nadal pilnie obserwował co dzieje się we Fiacie i czytelnicy mogą się spodziewać w przyszłości nowych artykułów w „Śląskiej gazecie" o tej największej w Polsce montowni samochodów.

Minęła już połowa grudnia, nadszedł ten czas, gdy należy oderwać się od bieżących problemów i skupić się na rodzinie, na refleksji i nadziei na lepszą przyszłość.

Wszystkim bez wyjątku pracownikom Fiat Auto Poland S.A. i innych spółek Fiat Group zarówno w Bielsku-Białej jak i w Tychach, w Warszawie, Płocku, Sosnowcu, Częstochowie i wszystkim dealerom Fiata oraz czytelnikom portali internetowych składam tą drogą życzenia:

Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego 2012 roku !

Rajmund Pollak

Artykuł ten został wydrukowany w nr29 tygodnika „Śląska gazeta" z 16 do 22grudnia 2011r.

2011-12-27 | Dodaj komentarz
4OBtxqzWW
2014-06-03 21:52:08
Jak nie było, jak jest? taka informacja po łebkach. Z tego co słyszałem zawsieili strajk czyli on trwa, tylko nie jest czynny. Coś jak szefowie medif3w publicznych przy kolejnej zmianie warty w rządzie ;-) niby ich nie ma ale trwają.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517717
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Fiat przyznał po 2.400 zł nagrody świątecznej i strajku nie będzie !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała